Як правильно заварювати чай?
Загальні рекомендації щодо заварювання чаю
Чай має м'який тонізуючий ефект, а також піднімає настрій і може підбадьорити рано вранці. Також алкалоїди, що входять до складу чаю, які активізують кисневий обмін і підвищують м'язовий тонус без почастішання пульсу. Для повного розкриття смакових та ароматичних властивостей потрібно знати, як правильно заварювати чай. Пропонуємо ознайомитися із загальними рекомендаціями щодо заварювання чаю:
- Для заварювання рекомендують використовувати очищену воду, яку не бажано доводити до кипіння, щоб чай мав приємніший аромат.
- Зверніть увагу, що температура води та час заварювання відрізняються залежно від сорту чаю.
- У попередньо нагрітий чайник насипте заварку і залийте чай гарячою водою кілька етапів: спочатку наповніть 1/3 чашки, а потім 2/3.
- Час заварювання чаю – близько 3-5 хвилин.
- Якщо вода тверда, краще готувати чай до 10-15 хвилин.
- Після заварювання ретельно перемішайте чай.
- Для заварювання чаю слід використовувати спеціальний посуд, про який йтиметься нижче.
Який чайник вибрати
При виборі чайника необхідно насамперед звернути увагу до обсяг. Зазвичай для 3-4 осіб достатньо заварника об'ємом 0,5-1 л. Також буде перевагою, якщо чайник матиме подвійні стінки, внутрішнє емальовані та підходить для заварювання на плиті. Крім того, варто звернути увагу на ручку заварника, яка має бути виконана з жароміцних матеріалів. Залежно від матеріалу корпусу заварники мають такі особливості:
- Металевий. Чайник із нержавіючої сталі є стійким до появи корозії, а також відрізняється невибагливістю у догляді.
- Порцеляновий. Порцелянові, фаянсові та металеві чайники підходять для заварювання чаю шляхом заливання окропу в заварку.
- глиняний. Глиняний заварник відрізняється екологічністю, оригінальним дизайном та безпечним матеріалом виготовлення, завдяки пористій структурі якого розкривається смак напою.
- Скляний. Скляний заварник ідеально підійде для заварювання крупнолистового чаю. Завдяки прозорості та стильному дизайну, скляні чайники дозволяють милуватися процесом заварювання.
- Фаянсовий. Фаянсовий чайник нагадує фарфорові вироби: має гарний декор, звучання, а також гладку поверхню. Крім того, вартість фаянсових виробів набагато нижча, ніж порцелянового посуду.
Рекомендації щодо заварювання різних сортів чаю
Перед тим, як заварювати чай, рекомендується сполоснути заварити гарячою водою і ретельно витерти. Щоб зберегти аромат та корисні властивості чаю, слід поетапно наливати воду та накрити заварник лляною серветкою, яка швидко вбере випаровування. Пропонуємо ознайомитись з особливостями заварювання різних сортів чаю:
- Чорний чай. Класичний чорний чай підвищує імунітет та стимулює роботу головного мозку, а також корисний для травлення та роботи судин. Для заварювання чорного чаю потрібно 4-5 хвилин та гаряча вода 95 градусів.
- Квітковий чай. Користь квіткового чаю полягає в релаксуючому впливі, а також у тому, що квітковий чай заспокоює і допомагає боротися зі швидкою стомлюваністю. Квітковий чай рекомендують заварювати близько 5 хвилин у гарячій воді 85 градусів.
- Білий чай. Напій з білого чаю добре освіжає, покращує метаболізм та ефективно знімає втому. Чайне листя рекомендує наполягати у воді 60-80 градусів від 3 до 7 хвилин.
- Зелений чай. Зелений чай покращує гнучкість судин, очищає організм та плавно знижує тиск, регулюючи рівень цукру в крові. Температура води для приготування зеленого чаю має бути 85 градусів, а такий чай заварюється протягом 2 хвилин. Зелений та чорний чай містить багато кофеїну, тому варто відмовитись від вживання даного напою на ніч.
- Каркаде. Напій яскравого кольору з квітів гібіскусу має протизапальну та жарознижувальну дію. Заварювати каркаді потрібно у гарячій воді (приблизно 95 градусів) протягом 10 хвилин.
- Матч. Поширений у Японії та Китаї чай матчу (маття), який є порошком зеленого кольору, запобігає розвитку раку, сприяє втраті ваги та підвищує ефективність фізичних вправ. Для заварювання матчу необхідно підготувати воду 80-85 градусів, насипати ложечку порошкового чаю та повільно залити гарячою водою. Потім слід занурити у посудину віночок і збивати чай до утворення пінки.
- Трав'яний чай. Трав'яний чай має цілющі властивості, якщо вживати його в потрібних дозуваннях. Зазвичай трави заливають водою трохи менше 100 градусів і наполягають протягом 2-10 хвилин, залежно від особливостей рослини.
Теги столовая посуда кухонная посуда
Другие статьи
Капсульне дно посуду: що це означає?
Як зберігати каструлі та сковорідки?
У чому готувати плов?
З яких келихів п'ють ром?