Як почистити ложки та вилки з нержавіючої сталі
Як почистити ложки та вилки з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь є міцним матеріалом, який має свої переваги та недоліки. Посуд, виготовлений з нержавіючої сталі, здатний не тільки довго зберігати тепло, але й рівномірно його розподіляти. Серед інших переваг матеріалу необхідно виділити простоту у використанні та догляді, міцність, екологічність та тривалий термін експлуатації при дбайливому зберіганні. Єдиним мінусом такого кухонного начиння може стати нестійкість до різких перепадів температури.
Іноді господарок лякає вартість столових приладів з нержавіючої сталі, але не варто розчаровуватися. Ви платите за високу якість та довговічність, чого не купиш за гріш. Відомо, що посуд з нержавіючої сталі може забруднитися, тому в цій статті ми розповімо, як правильно і ефективно почистити вилки та ложки з нержавіючої сталі. Існує кілька способів очищення приладів, серед яких виділяють:
- Кип'ятіння в розчині солі та соди.
- Чищення підручними засобами.
- Старовинні методи.
- Спеціальні засоби.
Найпростішим способом чищення предметів кухонного начиння з нержавіючої сталі є кип'ятіння у воді з сіллю та содою. Для цього знадобиться пару літрів води та дві столові ложки харчової соди та солі. Візьміть об'ємний тазик або каструльку, налийте води та насипте по дві великі ложки солі та соди, розігрійте вміст та акуратно помістіть у розчин ложки та вилки. Варити не більше 30 хвилин, потім промийте прилади і ретельно їх витріть.
Ви також можете скористатися оцтом, який відмінно бореться з жирним та вапняним нальотом. Достатньо протерти столові прилади ганчіркою або губкою, попередньо змоченою в оцті, і кухонне начиння стане чистим і набуде колишнього блиску.
Одним із популярних так званих бабусиних методів очищення є картопляний відвар, в якому кип'ятять посуд. Додатково використовують картопляний крохмаль, яким протирали ложки та вилки.
Щоб домогтися сліпучої чистоти столових приладів без особливих зусиль, рекомендують скористатися хімічними засобами очищення кухонного інвентарю. До них відносять різноманітні гелі, пасти, порошки та спреї, які додадуть столовим приладам колишню красу. Деякі засоби також використовують для полірування поверхні та усунення подряпин. Після нанесення хімічної речовини досить просто протерти поверхню ганчірочкою.
Загальні рекомендації щодо зберігання посуду з нержавіючої сталі
Основна причина частих забруднень і занадто короткого терміну експлуатації столового посуду може ховатися у недбалому зберіганні кухонного начиння. Столові прилади не вимагають особливого догляду. Слід лише регулярно мити виделки, ложки і ножі, сушити і головне - використовувати їх за призначенням.
Існує кілька рекомендацій, дотримуючись яких вам не доведеться часто чистити улюблені прилади. Ні, поради не для ледарів, а для тих, хто цінує працю і береже дорогоцінний час. Щоб ваше кухонне приладдя відрізнялося міцністю і послужило вам вірою і правдою на довгі роки, потрібно:
- Мінімізувати контакт із сіллю.
- Мити посуд відразу після вживання.
- Не зберігати продукти та рідину в судинах з нержавіючої сталі довгий час.
- Звернути увагу на миючі засоби.
- Спосіб сушіння.
- Перевірити стійкість до використання у посудомийній машині.
- Використовувати лише за призначенням.
Намагайтеся не сипати сіль на дно каструлі або в холодну воду. Щоб посолити блюдо, дочекайтеся, поки вода закипить. Нержавіюча сталь не особливо товаришує із сіллю, адже та може легко зіпсувати зовнішній вигляд судини, а також від солі на посуді можуть з'явитися небажані плями.
Кожен знає, як нелегко відмити каструльку з гречкою, що присохла. Посуд потрібно мити після їди, щоб засохла їжа не накопичувалася і не грала вам на нерви. Пам'ятайте, що не рекомендується мити посуд, коли він ще гарячий.
Нержавіюча сталь може реагувати з продуктами, тому не рекомендується зберігати їжу в посудині з нержавіючої сталі.
Вибирайте безпечні для здоров'я миючі засоби та не забувайте надіти спеціальні рукавички.
Після кожного миття необхідно насухо витерти прилади рушником або скористатися сушаркою, щоб не розлучалися бактерії.
Використовуйте посуд у мікрохвильовій печі та посудомийці лише тоді, коли ви точно впевнені, що це можна робити.
Який би предмет посуду це не був, постарайтеся використовувати його за призначенням і вам не знадобиться постійно купувати новий посуд та шкодувати витрачені гроші.
Виделки, ложки, ножі - щодня ми користуємося столовими приладами, які є добрими помічниками на кухні. При дбайливому догляді столовий посуд може порадувати довговічністю у використанні. Сьогодні ви дізналися, як правильно почистити столові прилади із нержавіючої сталі. Але пам'ятайте, щоб повністю насолодитися смаком улюбленої страви, потрібно не тільки смачно її приготувати, а й подати в гарному та якісному посудині.
Другие статьи
Як вибрати чайний сервіз
Як правильно вибрати посуд для духовки
Як доглядати за чавунною сковорідкою
Як відмити скляний чайник для заварювання?